Co je wireframe?

Wireframe je drátěný model budoucího webu. Pomáhá odstranit problémy při tvorbě webu. Zabrání jeho špatného navržení a zabrání nelogickému umístění podstatných prvků, které se musí definovat pro každou stránku i podstránku. Při navrhování se za pomoci wireframe stanový velikost každého prvku použitého na webu a také jeho provázanost s ostatními stránkami.

 

Několik důvodů, proč dělat wireframe webu

  • Definujeme rozložení podstatných prvků na webu. Je spousta firemních webů, které tyto prvky postrádají.
  • Určíme správnou velikost a rozmístění všech důležitých prvků webu.
  • Každá stránka má svůj cíl, důvod proč existuje. V každé stránce definujeme navržení prvků pro naplnění hlavního cíle každé stránky.
  • Drátěný model využíváme jako testovací nástroj na uživatelích. Zde je možnost odhalit nedostatky v použitelnosti webu a ještě je napravit. 

 

Jde to i bez drátěného modelu? 

Asi ano, Ale tvorba wireframe se za ta léta natolik osvědčila, že se do nesmyslných pokusů ani nepouštíme.Klienty to pak stojí hodně peněz a takový web je pak hodně drahý koníček. Jak může takový drátěný model vypadat, se podívejte zde.

Wpsharks  jsem oslovil se záměrem vytvoření webových stránek, které by byly pro mé potencionální zákazníky srozumitelné a přehledné. Za nejdůležitější část svých stránek považuji stránku "Kalkulace", kde si zákazník může ovlivnit cenu rekonstrukce své nové koupelny. Jednoduchými kliky nastaví vše, co má nová koupelna obsahovat. Toto považuji za klíčovou věc a pánové vše uskutečnily na jedničku. U konkurenčních dodavatelů jsem nepochodil. Dávali mi najevo, že vytváření "nějaké" kalkulace je zbytečné a že se to na webech mého zaměření nedělá. S Wpsharks bylo jednání o novém webu ale úplně jiné. Podpořil mě v mé myšlence a nastavil web k mé velké spokojenosti. Věřím, že i zákazníci takto vytvořený web ocení.

Václav Chroustovský, https://www.delamekoupelny.cz

Wpsharks.cz  jsem oslovil kvůli zakázce, kterou jsem potřeboval v krátkém termínu. Termín splnili podle domluvy a s výslednou prací jsem byl moc spokojen. Pro mě to byla profesionální spolupráce a jejich služeb určitě využiji v budoucnu znovu. Doporučuji!

Luboš Haranza, https://www.srovname.cz

Precizní „pixel perfect“ HTML, rychlé dodání a skvělá profesionální komunikace. Rozhodně doporučuji navázat spolupráci.

Ondřej Pokorný, https://www.rybareni.cz

WPsharks.cz jsme oslovili na základě doporučení s žádostí o tvorbu eshopu zaměřeného na prodej na českém i zahraničním trhu. Velmi nás potěšil jejich profesionální přístup. WPsharks vše zpracovali a dotáhli projekt k naší plné spokojenosti.

Jakub Dostál, https://www.slackshop.cz

VÁŠ WEB VYDĚLÁVÁ, I KDYŽ VY ZROVNA SPÍTE

Chci nabídku zdarma